Müşteri Hizmetleri Soru Sor
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
1- Sık Sorulan Sorular

·      Ürünleriniz katkı maddesi içeriyor mu?

Ürünlerimizde hiç bir şekilde katkı, koruyucu bulunmamaktadır. Bu sebeple raf ömrü kısadır ve +4 derecede muhafaza edilmesi gerekir.

·      Gurvita %100 doğal mı?

 

Gurvita % 100 doğaldır. Kaynağı belli doğal hayvansal ürünler ve taze sebze/baharatlarla yapılır.

·      Nerede ve kaç gün süreyle saklayabilirim?

Ürünlerimizi herzaman buzdolabında +4C'de saklamalısınız.Kapağını açmadan son tüketim tarihine kadar, kapağını açtıktan sonra  da + 4 derece buzdolabında saklayınız. Gurvita ilikli kemik suyu kapağını açtıktan sonra 4 gün içerisinde tüketilmelidir.

·      Gurvita İlikli Kemik Suyunu nasıl kullanmalıyım?

Gurvita İlikli Kemik suyu yağsız ve yumuşak içimlidir. Doğrudan ısıtarak içebilir, limon ve sevdiğiniz baharatları ekleyerek de tüketebilirsiniz. Ayrıca gurvita iliklli kemik suyunu önceden ısıtarak , taze sebze ve meyve suları ile de karıştırarak soğuk içecekler de hazırlayabilirsiniz. Tüm yemeklerinizi pişirirken su yerine Gurvita ilikli kemik suyu kullanmanızı öneririz.

·      Rengi niye koyu?

Kemik suyumuz beslenme değerini yükseltmek ve tadını zenginleştirmek için yoğun malzeme az su ilave edilerek 36 saat benmari usulüyle (buharda kaynamadan) pişirilir. Böylece malzemeler tazeliğini koruyarak suya geçer ve bu değerler suyun rengini koyulaştırır.

·      Nasıl ısıtabilirim?

Kavanozundan çıkartıp istediğiniz ölçüde bir kap kullanarak ısıtabilirsiniz.

·      Tuz var mı?

Klasik kemik suyumuzda (sebzeli) tuz oranımız 100 ml için 0.49 g' dır.

Sade kemik suyumuza tuz ilave edilmez, ürünün doğasından gelen 0,16 g / 100 ml gibi bir orana sahiptir.

·      Ne zaman /ne kadar tüketmek önerilir?

Tüm yemeklere su yerine ilikli kemik suyu ilave etmek yemeklerimize hem lezzet katar hem de beslenme değerlerini arttırır. Bununla birlikte günde bir kupa (200 – 250 ml) ısıtarak içmek ideal tüketim şeklidir. Değişik sıcak içecek tarifleri için sitemizin "Tariflerimiz" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

·      Bebeklere verilebilir mi?

Öncelikle doktorunuza danışarak , katı gıdaya geçen bebeğinize Sade Gurvita ilikli kemik suyunu doğrudan ya da çorbalara katarak verebilirsiniz. 

Bebeğiniz 1 yaşına geldiğinde ise  yine doktorunuza danışarak klasik         (Sebzeli) kemik suyumuzu da verebilirsiniz. Sebzeli kemik suyumuzda  az miktarda kereviz sapı kullanmaktayız. Kerevizin alerjen madde olduğu literatürde yer almaktadır. Nadir de olsa alerjik reaksiyon görülebilir. Bu nedenle 3 gün kuralına uyulmasını, yani 3 gün boyunca az ölçekte vererek alerjik tepki verip vermediğini gözleyebilirsiniz.

·      Kolajen desteği için ne kadar tüketmek gerek?

Yemeklerde kullanılması ve günde 200-250 ml içilerek tüketilmesi önerilmektedir.Kullanım süresi kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. Arzu ederseniz içerisine limon suyu ve sevdiğiniz baharatları ekleyerek tüketmenizi öneririz.

·      Paça ve Kelle Paça çorbalarını nasıl kullanacağız?

Kavanozdan ısıtacağınız tencereye alın ve ısıtın, bir kaç dakika kaynasın, çorbanız hazır. Sarmısak, sirke, limon ekleyerek tüketebilirsiniz. Un, terbiye vs içermez.

Çorbalarımız en sade haliyle hazırlanmıştır, arzu ederseniz kavanozun üzerinde yazan terbiye tarifini yapabilirsiniz.

·      Ürünlerinizde Gluten var mı?

Ürünlerimiz glüten içermemektedir

·      Düzenli kullanırsam kilo alır mıyım?

Gurvita İlikli Kemik suyunun yağı alınmıştır, yağ oranı sadece 0,48 , doymuş yağ oranı ise sadece 0,17 dir. Bu formu ile bol bol saf kolajen ve protein içerir. Bu sebeple kilo almazsınız, sağlıklı beslenir kilonuzu kontrol altına alırsınız.

·      Ürün aldığımda tam jöle kıvamında değildi, neden?

Ürünün jöle kıvamında olmaması saklama koşullarının +4 dereceden daha sıcak olduğunu gösterir. Ancak besin değerlerini kaybetmez. 

·      Gurvita İlikli Kemik Suyu olduğu gibi içilebilir mi?

Gurvita ısıtılıp olduğu gibi içilebilmesi için hazırlanmıştır. Tüketilmesi için başka hiçbir yardımcı malzemeye ihtiyacı yoktur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.