Hakkımızda

Son zamanlarda dünyada beslenme alışkanlıklarında yeni bir uyanış başladı. 
Bize sunulan beslenme değerleri düşük, sağlığımıza hiçbir faydası olmayan sadece albenili paketleri ile göz dolduran ürünler yerine hızla geleneksel, doğal ürünlere dönüş yaşandı. Yerel, doğal ürünlere, saf ve gerçek gıdaya olan bu ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Tüm dünya artık bu gıdaların, unutulmuş lezzetlerin peşinden kilometrelerce gidebiliyor, biz de gittik… 

Hikayemiz de işte tam burada başladı.
Bereketli coğrafyasıyla Türk mutfağı içerik ve lezzeti ile dünyanın en zengin, sağlıklı mutfakları arasındadır. Sağlıklı ve leziz gıdalar yapma heyecanımız için zaten doğru yerdeydik. Geriye sadece maddi kaygısı olmayan geleneksel tarifleri bulmak ve de artık pek de kolay bulunmayan saf ve doğal malzemelerle, günümüz ihtiyaçları doğrultusunda içeriklerini zenginleştirmek kalmıştı ancak mükemmeli aceleye getirmedik.

İşe lezzet ve beslenmenin A’sından, başlı başına temel beslenme kaynağı olan kemik suyu, paça ve işkembe çorbaları ile başladık.

Profesyonellerle bir araya gelerek 8 ay sürecek olan ön çalışma yaptık. Lezzeti, aroması ve pişirme yöntemleri üzerine bir AR-GE çalışması başlattık. Farklı üniversitelerden öğretim görevlileri ile ürünlerin besin değerlerini, içindeki kolajen ve protein miktarını arttırmak ve bu değerleri koruyarak ideal saklama koşullarını sağlayabilmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Ürünlerin üretimi için bir fabrika ile anlaşmak yerine, sıfırdan en son teknolojiyi kullanan butik bir tesis kurduk. 

Ürünlerin ham maddelerini temin etmek için 5 ayrı bölge ve 20’den fazla doğal besi çiftliği ile görüşerek günlük ve nizami kesim yapılması, ürünlerin kimyasal kullanılmadan temizlenmesi ve dondurulmadan, taze bir şekilde tesisimize ulaşması gibi önemli kriterler belirledik ve bu ürünleri temin edebileceğimiz üreticiler aradık. 2,5 aylık bir araştırma sonucunda, sürdürülebilir ürün temini yapabileceğimiz üreticilerimiz iş ortaklığımıza katıldı.

Bu zorlu yolun nihayete erdiği noktada, ürünlerimizi raflarda görmek ‘İyiliği size taşıdığımız için’ bize mutluluk veriyor. Biz Gurvita’yı üretirken sadece doğanın mucizevi faydalarından yola çıktık.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.