Marie Claire

  • Tarih |

Sağlık İksiri

Lezzet ve şifa kaynağı ilikli kemik suyu; dünyada tedavi edici besinler listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu faydalı besin kaynağını, Gurvita markasının kurucusu Bahar Şamhili Tanju’dan dinliyoruz.

  • Marie Claire (Turkey)
  •  

İLİKLİ KEMİK SUYUNUN yolculuğu yıllar içerisinde; saray sofralarından dünyaca ünlü şeflerin mutfaklarına kadar uzanıyor. Dünyada ‘broth’,

‘stock’, ‘brühe’, ‘brodo’, ‘superfood’ gibi kelimelerle anılan bu çok değerli besin kaynağı, günümüz üretim teknolojisi ile değerine değer katıyor ve besleyiciliğini de artırıyor. Biz de besleyici ve şifalı gıda üretimine yoğunlaşarak, gıdaların beslenme değerlerini artıran bir teknolojiyle çalışmak istedik. Gurvita markası ile raflardaki yerini alan İlikli Kemik Suyu, tamamen doğal, katkı ve koruyucu madde içermeyen zengin sebze ve baharatlarla çeşnilenip eşsiz bir aromaya kavuşturularak jöle kıvamında hazırlanıyor. Geleneksel tatlardan yüksek kolajen oranına sahip paça çorbası, kelle paça çorbası, işkembe çorbası çeşitleriyle de tüketiciye şifa olması amacıyla soğuk zincir raflarında yerini alıyor. İlikli kemik suyu; içerdiği amino asitler ile cildi ve iç organları destekliyor.

Cilde vermiş olduğu esneklik ile genç kalmasını sağlıyor. Saç, tırnak ve diş sağlığı üzerinde de oldukça etkili. Selülit oluşumunu engelliyor. Var olan selülit bölgelerini iyileştirmede yardımcı oluyor. Akne, egzama, sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarına da iyi geliyor. Kas ve kemik yapısını desteklerken, içerdiği doğal maddelerle detoksun temel değeri arasında yer alıyor. Gaps, paleo ve ketojenik beslenmenin temel kaynağını oluşturuyor. Bu lezzet ve şifa kaynağı, metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye de yardımcı oluyor. Şeker ve karbonhidrat isteğini azaltıyor. Hastalık sonrası direnci düşen bünyenin sağlıklı bir yolla toparlanmasına yardımcı oluyor.

Yüzde yüz doğal, taze, hiçbir katkı, koruyucu içermeyen, +4 derecede jöle kıvamında olan Gurvita İlikli Kemik Suyu, antibiyotik ve GDO içermiyor. İçeriğindeki taze sebze ve baharatlarla, her türlü yemeğe eşsiz bir lezzet katıyor. Kemikli ilik suyu sıcak tüketebilmenizin yanı sıra dilerseniz taze sıkılmış meyve ve sebze suları ile karıştırarak şifalı soğuk içecekler de hazırlayabilirsiniz.