Sıkça Sorulan Sorular

 
Katkı maddesi içeriyor mu?

Kesinlikle hiçbir bir katkı madddesi, koruyucu, renklendirici bulunmamaktadır. Bu nedenle raf ömrü kısadır. Kavanozlar doldurulmadan çok yüksek ısı ile steril edilip el değmeden sıcak dolum yapılır ve ısıları çok hızla + 4 C dereceye indirilerek soğuk odalarda muhafazaya alınır. ancak dolum sonrası bitmiş ürünlere yüksek ısıl işlem uygulanmaz. Bu nedenle ürünler besin değerlerini yitirmez ve son tüketim tarihine kadar tazeliğini korurlar.

Gurvita %100 doğal mı?

Gurvita % 100 doğaldır. Kontrollü ve sürdürülebilir doğal hayvansal ürünler ve taze sebze/baharatlarla yapılır.

Nerede ve kaç gün süreyle saklayabilirim?

Kapağını açmadan son tüketim tarihine kadar gönül rahatlığı ile buzdolabında saklayabilirsiniz. Kapağı açtıktan sonra yine buzdolabında 2 gün içinde tüketilmelidir.

Gurvita ilikli kemik suyunu ısıtmak gerekli mi?

Gurvita’yı ısıtarak içebilir veya yemeklerinize su yerine ilave ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca yumuşak içimi ve lezzeti sayesinde soğuk olarak da içebilirsiniz. Bakınız : tarifler sıcak/soğuk içecekler

Rengi niçin daha koyu?

Ürünlerin beslenme değerlerini yükseltmek için yoğun malzeme düşük su konulmaktadır ve uzun süre düşük ısıda piştiğinden dolayı tamamen suya geçen tüm bu değerler suyu koyulaştırmaktadır.

Nasıl ısıtabilirim?

Kavanozundan çıkartıp istediğiniz ölçüde bir kap kullanarak ısıtabilirsiniz.

Tuzu var mı?

100 ml'de 0.55 gr tuz ilave edilmiştir.

Ne zaman /ne kadar tüketmek önerilir?

Tüm yemeklere su yerine ilikli kemik suyu ilave etmek yemeklerimize hem lezzet katar hem de beslenme değerlerini arttırır. Bununla birlikte günde bir kupa (240 – 250 ml) ısıtarak veya soğuk içmek ideal tüketim şeklidir. Değişik sıcak içecek tarifleri için sitemizin "Tariflerimiz" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Bebeklere verilebilir mi?

Doktorunuza danışarak bebeğinize 6.aydan sonra Gurvita ilikli kemik suyunu doğrudan ya da çorbalara katarak verebilirsiniz. Ürünümüzün içerisinde az miktarda kullandığımız kereviz sapının alerjen madde olduğu literatürde yer almaktadır. Çok nadir de olsa alerjik reaksiyon görülebilir. Bu nedenle 3 gün kuralına uyulmasını, yani 3 gün boyunca az ölçekte vererek alerjik tepki verip vermediğini gözleyebilirsiniz.

Cilde nasıl olumlu etkisi var?

Gurvita ürünleri özellikle ilikli kemik suyu ve paça çorbası, içerdiği süper yüksek kolajen sayesinde kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olan, cilt, saç, tırnak sağlığı desteği ve selulit giderici doğal bir kaynaktır.

Kolajen desteği için ne kadar tüketmek gerek?

Yemeklerde kullanılması ve günde 240-250 ml içilerek tüketilmesi önerilmektedir.Kullanım süresi kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir.

Protein desteği nasıl sağlanıyor?

Bir yetişkinin günlük Protein ihtiyacı kilosunun 0,8 çarpımı kadar gr dır. Örneğin 55 kilo olan bir yetişkin 55 x 0,8 = 44 gr protein almalıdır. Bir kase Gurvita paça çorbası bunu tamamen karşılar ayrıca 12.275 mg kolajen alır.

Jöle kıvamı neden önemlidir?

Jöle kıvamı ürünün yüksek miktarda kolajen içerdiğinin göstergesidir. Kolajen ürünün +4 derecede jöle kıvamına geçmesine neden olur. Oda sıcaklığında jöle tekrar sıvıya dönüşür.

Dondurarak saklayabilir miyiz?

Gurvita ürünlerini sıvı hale geçmesini beklemeden küçük kaplara yerleştirip buzlukta dondurarak uzun süre saklayabilirsiniz.

Ürün aldığımda tam jöle kıvamında değildi. Neden?

Ürünün jöle kıvamında olmaması saklama koşullarının +4 dereceden daha sıcak olduğunu gösterir. Ancak besin değerlerini kaybetmez. 

Gurvita İlikli Kemik Suyu olduğu gibi içilebilir mi?

Gurvita olduğu gibi içilebilmesi için hazırlanmıştır. Tüketilmesi için başka hiçbir yardımcı malzemeye ihtiyacı yoktur.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır